Üzüm Pekmezi

The Mill’in üzüm pekmezi, doğanın tatlı sırrını sizlerle buluşturuyor.

ONLINE TOPTAN SATIN AL
olive

The Mill Üzüm Pekmezi, özenle seçilen taze üzümlerin doğal olarak işlenmesi ile üretilen doğal bir tatlandırıcıdır.

Mevsiminde hasat edilen üzümler, iyice temizlenip ayıklandıktan sonra, parçalanır ve endüstriyel üretim sistemlerinde vakum altında düşük sıcaklık uygulanarak ısıtılır. Böylece üzümün doğasından gelen şekerler yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmadan besleyici değeri en üst seviyede tutulur. Üzüm şırasından posa kısmı alınır ve sonra ikinci kez konsantre edilerek meyvenin suyunun buharlaştırılması ile kıvamlı ve koyu renkli bir ürün olan pekmez üretilir. Kıvamının yoğun olması pekmezin diğer tatlandırıcılarla karşılaştırıldığında daha dolgun bir ağız hissi vermesini sağlar. Üzüm pekmezi, üzüm meyvesinin doğal lezzetini taşır. Kullanılan üzüm çeşidine bağlı olarak, hafif bir meyve aroması ve bazen hafif bir ekşimsi tat alabilirsiniz.

The Mill Üzüm Pekmezi, rafine şeker yerine gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz doğal bir tatlandırıcıdır. Katkı maddeleri veya yapay tatlandırıcılar içermez, bu nedenle tatlılığı doğal ve rafine edilmemiş bir kaynaktan gelir.

Üzüm pekmezi, kahvaltılarda ekmek üstünde, yoğurtla veya tatlılarda doğal bir tatlandırıcı olarak kullanılabilir. Aynı zamanda geleneksel mutfaklarda da geniş bir kullanım alanına sahiptir. The Mill Tahin ile mükemmel bir ikili oluşturarak kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi haline gelebilir.

Pekmez Üretimi

Pekmez, meyve veya bitki özlerinin kaynatılması ve yoğunlaştırılmasıyla elde edilen bir doğal tatlandırıcıdır. Üzüm, dut, incir gibi meyveler genellikle pekmez üretiminde kullanılır. İlk adım olarak, toplanan ve temizlenen meyveler büyük kazanlarda kaynatılır, böylece meyve suyu elde edilir. Bu meyve suyu daha sonra süzülerek posa ayrılır ve saf meyve suyu elde edilir. Ardından meyve suyu tekrar kaynatılarak yoğunlaştırılır ve istenilen kıvama ulaşana kadar karıştırılır. Son aşamada pekmez soğutulur, temiz kaplarda saklanır ve hava almayacak şekilde muhafaza edilir. Bu süreç, doğal ve lezzetli bir tatlandırıcı olan pekmezi elde etmeyi sağlar.

Paketleme
375 gr Cam
Ürün Adedi Boyut Ağırlık
Tava 12 Adet 21,5 x 29 x 16 cm 7,13 kg
Palet 112 Tava / 1.344 Adet 80 x 120 x 143 cm 823,82 kg
620 gr Cam
Ürün Adedi Boyut Ağırlık
Tava 12 Adet 22,8 x 32,3 x 16,6 cm 10,98 kg
Palet 108 Tava / 1.296 Adet 80 x 120 x 163,8 cm 1.211,10 kg
*Yukarıdaki "Online Satın Al" butonuna tıklayarak ürünlerimizi online olarak toptan satın alabilirsiniz.
prev product
Tahin
Kategorinin Diğer Ürünleri Tahin
next product